top of page

MÁLO NÁS, MÁLO NÁS, POĎTE VŠETCI MEDZI NÁS!

Ak si vážite svojich predkov a chcete pre budúce generácie zachovať z našej bohatej ľudovej kultúry čo najviac, neváhajte a pridajte sa k nám.

Ak máte lásku k folklóru v srdci ako my, neváhajte a príďte na tréningy Folklórneho súboru ŠAĽAN pondelok 18:30 - 21:00 a stredy 18:00 - 21:00.

Ak máte detičky vo veku od 8 do 15 rokov a chcete aby sa zabavili hrami a tancami, radi ich uvítame každú stredu od 16:00 do 18:00 v Dome Kultúry Šaľa, kedy má tréning Detský folklórny súbor ŠAĽANČEK.

Otvárame KURZ ĽUDOVÉHO TANCA pre začiatočníkov ! Každý pondelok

o 17:30-18:30 v Dome kultúry Šaľa! Kurz vedie pedagóg ľudového tanca Slavomír Ondejka. Poplatok je 2-€/h. Neváhaj a príď !

 

Ak ťa tanec neláka, pridaj sa do novo vytvorenej hudobnej zložky Ľudovej hudby ŠAĽAN, kde hľadáme muzikantov (aj začiatočníkov).

Všetky tréningy a kurzy sú v Dome Kultúry Šaľa - Slovenského národného povstania 955/16, 927 01 Šaľa, Slovensko.

ČO MI SÚBOR DAL

Na prvý tréning som prišiel ako totálne drevo – ani tanec, ani spev. Skrátka, hluché nemehlo, ktoré len matne tušilo, o čom folklór je. No postupne z tej drevnatosti ubúdalo a moje poskakovanie sa začínalo podobať tancu, moje chrapčanie spevu. Po pár týždňoch som vedel, že ľudový tanec i spev je niečo, čo milujem a chcem sa v tom zdokonaľovať. Ba dokonca som začal hrať aj na husle." - tanečník súboru FS Šaľan Lukáš Visokai

bottom of page