MÁLO NÁS, MÁLO NÁS, POĎTE VŠETCI MEDZI NÁS!

Ak si vážite svojich predkov a chcete pre budúce generácie zachovať z našej bohatej ľudovej kultúry čo najviac, neváhajte a pridajte sa k nám.

Ak máte lásku k folklóru v srdci ako my, neváhajte a príďte na tréningy Folklórneho súboru ŠAĽAN pondelok-streda-piatok od 19:00 do 21:00.

Ak máte detičky vo veku od 6 do 14 rokov a chcete aby sa zabavili hrami a tancami, radi ich uvítame každý štvrtok od 16:00 do 18:00, kedy má tréning Detský folklórny súbor ŠAĽANČEK.

Otvárame KURZ ĽUDOVÉHO TANCA pre začiatočníkov ! Každý pondelok od 5.10. o 17:30-18:30 v Dome kultúry Šaľa na estrádnej sále ! Kurz vedie pedagóg ľudového tanca Slavomír Ondejka. Poplatok je 3,-€/h. Neváhaj a príď !

 

Ak ťa tanec neláka, pridaj sa do novo vytvorenej hudobnej zložky Ľudovej hudby ŠAĽAN, kde hľadáme muzikantov (aj začiatočníkov).

Všetky tréningy a kurzy sú v Dome kultúry Šaľa na estrádnej sále, ul. SNP 16 v Šali.

ČO MI SÚBOR DAL

Na prvý tréning som prišiel ako totálne drevo – ani tanec, ani spev. Skrátka, hluché nemehlo, ktoré len matne tušilo, o čom folklór je. No postupne z tej drevnatosti ubúdalo a moje poskakovanie sa začínalo podobať tancu, moje chrapčanie spevu. Po pár týždňoch som vedel, že ľudový tanec i spev je niečo, čo milujem a chcem sa v tom zdokonaľovať. Ba dokonca som začal hrať aj na husle." - tanečník súboru FS Šaľan Lukáš Visokai